Facebook

PODSUMOWANIE 4 RUNDY II PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ

 

2 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Białymstoku rozegrano4 rundę II edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej. Organizatorem zawodów była „Kuźnia Talentów’’ Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży, a przeprowadził je sędzia Piotr Chilkiewicz. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Pan Bogdan Wróbel – Dyrektor SP nr 5 w Białymstoku i Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w jednej grupie. W turnieju uczestniczyło łącznie 43 zawodników (w tym 16 dziewcząt) z 22 placówek przedszkolnych.

Najliczniejsze reprezentacje wystawiły dwa przedszkola: Przedszkole Niepubliczne „Europrymusek” w Białymstoku i Przedszkole Niepubliczne Nr 6 ZSMŚR  w Białymstoku (po 10 zawodników).

Na najwyższym podium stanął Tomasz Pawelski (PS nr 14 Białystok), który wyprzedził Jana Busińskiego (PS nr 25 Białystok) i Kacpra Kierzkowskiego (PS nr 31 Białystok).

W klasyfikacji drużynowej przedszkoli na pierwszym miejscu uplasowało się: Przedszkole Niepubliczne „Europrymusek” w Białymstoku (15 pkt), na drugim Przedszkole Niepubliczne Nr 6 ZSMŚR  w Białymstoku (14 pkt), a na trzecim miejscu PS nr 31  Białystok (8,5 pkt).

Szczegółowe rezultaty znajdują się:

- na witrynie turniejowej

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4544/

- na stronie „Kuźni Talentów’’ Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży

http://www.kuzniatalentow.com.pl/

Piąta runda zostanie rozegrana 20.01.2018 r.   Serdecznie zapraszamy :-)

 

 

Czytaj więcej...

Podlaska Szachowa Liga Przedszkolna 2016/2017

                                                                                                                      PODSUMOWANIE 8 RUNDY PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ ORAZ KOMUNIKAT KOŃCOWY

 

21 maja 2017 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Białymstoku rozegrano8 rundę Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej. Organizatorem zawodów była „Kuźnia Talentów’’ Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży, a przeprowadził  je sędzia Piotr Chilkiewicz. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Pan Bogdan Wróbel – Dyrektor ZS nr 5 w Białymstoku i Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w jednej grupie, uczestniczyło łącznie 42 zawodników, w tym 15 dziewcząt. Zawodnicy reprezentowali 24 placówki przedszkolne.

Najliczniejszą reprezentację wystawiło: Przedszkole Niepubliczne Nr 6 ZSMŚR w Białymstoku  (7 zawodników).

Na najwyższym podium stanął Tomasz Pawelski (PS nr 14 Białystok), który wyprzedził Filipa Kudraszowa (PS nr 46 Białystok) i Oliwiera Sienickiego (PS nr 64 Białystok) .

W klasyfikacji drużynowej przedszkoli zwyciężyło: Przedszkole Niepubliczne Nr 6  ZSMŚR w Białymstoku ( 18 punktów ) przed PS nr 31 w Białymstoku ( 12 punktów ) i PS nr 14 Białystok ( 11 punktów ).

Szczegółowe rezultaty znajdują się:

- na witrynie turniejowej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5826/

- na stronie „Kuźni Talentów’’ Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży http://www.kuzniatalentow.com.pl/

 

WYNIKI  INDYWIDUALNE

Dziewczęta i chłopcy do lat 6:

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

IV

Pawelski, Tomasz

1400

PS nr 14 Białystok

2011

6.0

23.00

31.00

2

IV

Kudraszow, Filip

1400

PS nr 46 Białystok

2010

6.0

23.00

31.00

3

IV

Sienicki, Oliwier

1400

PS nr 64 Białystok

2010

6.0

19.00

27.00

4

IV

Maciejczuk, Zuzanna

1250

ZSS BTO nr 3 Bialystok

2010

5.0

25.00

34.00

5

V

Dziadel, Tomasz

1200

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2010

5.0

22.00

31.00

6

IV

Stefanek, Michał

1400

PN nr 2 im.Sióstr Miłosierdzia Białystok

2011

5.0

22.00

30.00

7

IV

Nikołajuk, Julia

1250

PS nr 55 Białystok

2011

5.0

22.00

28.50

8

 

Sokołowski, Adam

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2011

5.0

20.00

28.00

9

 

Zujko, Kamil

1000

PS nr 21 Na Bojarach Białystok

2010

5.0

19.00

26.00

10

IV

Sadowski, Szymon

1400

PS nr 14 Białystok

2010

5.0

19.00

25.00

11

IV

Kurnicka, Agnieszka

1250

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2010

4.0

23.00

31.50

12

V

Toczydłowski, Łukasz

1200

PS nr 31 Białystok

2010

4.0

20.00

28.00

13

V

Krysiewicz, Zofia

1100

PS nr 23 Baśniowe Białystok

2011

4.0

20.00

27.00

14

 

Kierzkowski, Kacper

1000

PS nr 31 Białystok

2011

4.0

18.50

26.00

15

IV

Pul, Jakub

1400

PS nr 1 Białystok

2010

4.0

18.00

26.00

16

IV

Stupak, Aleksandra

1250

PS nr 1 Sokółka

2010

4.0

18.00

26.00

17

 

Hanczaruk, Lena

1000

Przedszkole nr 1 Sokółka

2010

4.0

18.00

23.00

18

V

Busiński, Jan

1200

PS nr 25 Białystok

2012

4.0

17.00

25.00

19

V

Gryko, Ilona

1100

PS nr 31 Białystok

2010

4.0

17.00

25.00

20

V

Koc, Alicja

1100

PN nr 6 ZSM Św. Rodziny Białystok

2010

4.0

16.50

23.50

21

V

Bałakier, Dawid

1200

PS nr 47 Białystok

2010

4.0

15.00

22.00

22

 

Rynkiewicz, Paweł

1000

PS nr 5 Białystok

2011

3.0

21.00

30.00

23

 

Kucejko, Tomasz

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2011

3.0

19.00

26.50

24

V

Samełko, Maria

1100

Oddział Przedszkolny przy SP Szepietowo

2011

3.0

18.00

26.00

25

IV

Chiszko, Oskar

1400

PS nr 44 Białystok

2012

3.0

18.00

25.00

26

V

Kaczan, Anna

1100

PN nr 3 BTO Białystok

2011

3.0

18.00

24.50

27

 

Janczewski, Maksymilian

1000

Oddział Przedszkolny przy SP 14 Białystok

2010

3.0

16.50

22.50

28

 

Anastaziuk, Tomasz

1000

PS nr 23 'Baśniowe' Białystok

2011

3.0

15.00

20.50

29

 

Mytnik, Dorota

1000

Niepubliczne Przedszkole Rodzinne Białystok

2011

3.0

14.00

20.00

30

V

Andraka, Marek

1200

Oddział Przedszkolny przy SP 43 Białystok

2010

3.0

14.00

19.50

31

 

Orzoł, Jakub

1000

Oddział Przedszkolny przy SP 14 Białystok

2010

3.0

12.50

17.50

32

 

Drausal, Cezary

1000

PS nr 36 Białystok

2010

2.5

13.50

19.00

33

 

Jurgiel, Mikołaj

1000

PS nr 14 Białystok

2011

2.5

12.00

17.00

34

 

Piekutowska, Lena

1000

Oddział Przedszkolny przy SP 14 Białystok

2011

2.0

19.00

27.00

35

 

Kozłowski, Seweryn

1000

PS nr 5 Białystok

2011

2.0

18.00

25.00

36

 

Cimoch, Wiktor

1000

PS nr 12 "Tęczowe" Białystok

2011

2.0

16.00

24.00

37

 

Olędzki, Dominik

1000

PS nr 31 Białystok

2011

2.0

15.50

23.00

38

 

Święszkowska, Aleksandra

1000

PS nr 23 Białystok

2010

2.0

13.00

19.50

39

 

Matwiejczuk, Dawid

1000

PS nr 31 Białystok

2010

2.0

12.00

16.50

40

 

Charkiewicz, Antonina

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2012

1.5

11.00

15.50

41

 

Dąbrowski, Piotr

1000

PS nr 41 Białystok

2011

1.0

13.00

18.50

42

 

Nowik, Gabriela

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2012

0.5

11.50

17.50

 

WYNIKI  W  GRUPACH  WIEKOWYCH

Dziewczęta do lat 6:

 

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

IV

Maciejczuk, Zuzanna

1250

ZSS BTO nr 3 Bialystok

2010

5.0

25.00

34.00

2

IV

Kurnicka, Agnieszka

1250

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2010

4.0

23.00

31.50

3

IV

Stupak, Aleksandra

1250

PS nr 1 Sokółka

2010

4.0

18.00

26.00

4

 

Hanczaruk, Lena

1000

Przedszkole nr 1 Sokółka

2010

4.0

18.00

23.00

5

V

Gryko, Ilona

1100

PS nr 31 Białystok

2010

4.0

17.00

25.00

6

V

Koc, Alicja

1100

PN nr 6 ZSM Św. Rodziny Białystok

2010

4.0

16.50

23.50

7

 

Święszkowska, Aleksandra

1000

PS nr 23 Białystok

2010

2.0

13.00

19.50

 

 

 

 

 

 

Dziewczęta do lat 5:

 

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

IV

Nikołajuk, Julia

1250

PS nr 55 Białystok

2011

5.0

22.00

28.50

2

V

Krysiewicz, Zofia

1100

PS nr 23 Baśniowe Białystok

2011

4.0

20.00

27.00

3

V

Samełko, Maria

1100

Oddział Przedszkolny przy SP Szepietowo

2011

3.0

18.00

26.00

4

V

Kaczan, Anna

1100

PN nr 3 BTO Białystok

2011

3.0

18.00

24.50

5

 

Mytnik, Dorota

1000

Niepubliczne Przedszkole Rodzinne Białystok

2011

3.0

14.00

20.00

6

 

Piekutowska, Lena

1000

Oddział Przedszkolny przy SP 14 Białystok

2011

2.0

19.00

27.00

 

Dziewczęta do lat 4:

 

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

 

Charkiewicz, Antonina

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2012

1.5

11.00

15.50

2

 

Nowik, Gabriela

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2012

0.5

11.50

17.50

 

 

 

 

 

 

 

 

Chłopcy do lat 6:

 

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

IV

Kudraszow, Filip

1400

PS nr 46 Białystok

2010

6.0

23.00

31.00

2

IV

Sienicki, Oliwier

1400

PS nr 64 Białystok

2010

6.0

19.00

27.00

3

V

Dziadel, Tomasz

1200

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2010

5.0

22.00

31.00

4

 

Zujko, Kamil

1000

PS nr 21 Na Bojarach Białystok

2010

5.0

19.00

26.00

5

IV

Sadowski, Szymon

1400

PS nr 14 Białystok

2010

5.0

19.00

25.00

6

V

Toczydłowski, Łukasz

1200

PS nr 31 Białystok

2010

4.0

20.00

28.00

7

IV

Pul, Jakub

1400

PS nr 1 Białystok

2010

4.0

18.00

26.00

8

V

Bałakier, Dawid

1200

PS nr 47 Białystok

2010

4.0

15.00

22.00

9

 

Janczewski, Maksymilian

1000

Oddział Przedszkolny przy SP 14 Białystok

2010

3.0

16.50

22.50

10

V

Andraka, Marek

1200

Oddział Przedszkolny przy SP 43 Białystok

2010

3.0

14.00

19.50

11

 

Orzoł, Jakub

1000

Oddział Przedszkolny przy SP 14 Białystok

2010

3.0

12.50

17.50

12

 

Drausal, Cezary

1000

PS nr 36 Białystok

2010

2.5

13.50

19.00

13

 

Matwiejczuk, Dawid

1000

PS nr 31 Białystok

2010

2.0

12.00

16.50

 

 

 

 

 

 

Chłopcy do lat 5:

 

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

IV

Pawelski, Tomasz

1400

PS nr 14 Białystok

2011

6.0

23.00

31.00

2

IV

Stefanek, Michał

1400

PN nr 2 im.Sióstr Miłosierdzia Białystok

2011

5.0

22.00

30.00

3

 

Sokołowski, Adam

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2011

5.0

20.00

28.00

4

 

Kierzkowski, Kacper

1000

PS nr 31 Białystok

2011

4.0

18.50

26.00

5

 

Rynkiewicz, Paweł

1000

PS nr 5 Białystok

2011

3.0

21.00

30.00

6

 

Kucejko, Tomasz

1000

PN nr 6 ZSMŚR Białystok

2011

3.0

19.00

26.50

7

 

Anastaziuk, Tomasz

1000

PS nr 23 'Baśniowe' Białystok

2011

3.0

15.00

20.50

8

 

Jurgiel, Mikołaj

1000

PS nr 14 Białystok

2011

2.5

12.00

17.00

9

 

Kozłowski, Seweryn

1000

PS nr 5 Białystok

2011

2.0

18.00

25.00

10

 

Cimoch, Wiktor

1000

PS nr 12 "Tęczowe" Białystok

2011

2.0

16.00

24.00

11

 

Olędzki, Dominik

1000

PS nr 31 Białystok

2011

2.0

15.50

23.00

12

 

Dąbrowski, Piotr

1000

PS nr 41 Białystok

2011

1.0

13.00

18.50

 

Chłopcy do lat 4:

 

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Ranking

Przedszkole

Data ur.

Pkt.

MBch.

Bch.

1

V

Busiński, Jan

1200

PS nr 25 Białystok

2012

4.0

17.00

25.00

2

IV

Chiszko, Oskar

1400

PS nr 44 Białystok

2012

3.0

18.00

25.00

 

 

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY I EDYCJI

PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ

 

 

I edycja Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej organizowana była w roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół  Nr 5 w Białymstoku przy ul. Kamiennej 15. Organizatorem była  „Kuźnia Talentów” Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Pan Bogdan Wróbel – Dyrektor ZS nr 5 w Białymstoku i Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.Sponsorami i partnerami zawodów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miejski w Bialymstoku, Zespół Szkół Nr 5 w Białymstoku, Przedszkole Niepubliczne Nr 6 ZSMŚR  w Białymstoku.

W rozgrywkach szachowych uczestniczyli wszyscy chętni wychowankowie przedszkoli z województwa podlaskiego urodzeni w 2010 roku   i młodsi.

Klasyfikacja indywidualna prowadzona była w trzech grupach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców:

- D04 – dziewczęta w wieku  lat 4 (urodzone w roku 2012)

- C04 – chłopcy w wieku  lat 4      (urodzeni w roku 2012)

- D05 – dziewczęta w wieku  lat 5 (urodzone w roku 2011)

- C05 – chłopcy w wieku lat 5       (urodzeni w roku 2011)

- D06 – dziewczęta w wieku  lat 6 (urodzone w roku 2010)

- C06 – chłopcy w wieku  lat 6      (urodzeni w roku 2010)

 

Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa przedszkoli.

Rozegranych zostało 8 turniejów zaliczanych do klasyfikacji końcowej:

 

Runda

Termin 

I

22.10.2016

II

12.11.2016

III

17.12.2016

IV

21.01.2017

V

18.02.2017

VI

18.03.2017

VII

22.04.2017

VIII

21.05.2017

 

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

W jednej grupie rywalizowało ze sobą łącznie 88 zawodników, w tym 32 dziewczęta. Zawodnicy reprezentowali 40 placówek przedszkolnych.

Uroczysta gala zakończenia i wręczenia zwycięzcom pucharów, medali, dyplomów i nagród odbędzie się dnia 30 maja 2017 r. (wtorek) o godzinie 16.30 w sali przy kaplicy w Przedszkolu Niepublicznym Nr 6 w Białymstoku, przy ul. Zielnej 16.

Na uroczystą galę wręczenia nagród zapraszamy wyróżnionych zawodników, ich Rodziców/Opiekunów, Instruktorów i Dyrektorów wyróżnionych przedszkoli:

  - wyróżnieni w indywidualnej klasyfikacji generalnej: Tomasz Pawelski, Szymon Sadowski, Agnieszka Kurnicka         - D04 – wyróżnione dziewczęta w wieku  lat 4: Antonina Charkiewicz, Gabriela Nowik, Magdalena Rusiecka               - C04 – wyróżnieni chłopcy w wieku  lat 4: Oskar Chiszko, Jan Busiński, Adam Zamojski                                           - D05 – wyróżnione dziewczęta w wieku  lat 5: Julia Nikołajuk, Zofia Krysiewicz, Dorota Mytnik                                 - C05 – wyróżnieni chłopcy w wieku lat 5: Tomasz Pawelski, Michał Stefanek, Kacper Kierzkowski                             - D06 – wyróżnione dziewczęta w wieku  lat 6: Agnieszka Kurnicka, Zuzanna Maciejczuk, Ilona Gryko                       - C06 – wyróżnieni chłopcy w wieku  lat 6: Szymon Sadowski, Oliwier Sienicki, Filip Kudraszow                                 - zawodnicy wyróżnieni w klasyfikacji przedszkoli:

1) z PN nr 6 ZSMŚR w Białymstoku (Juliusz Jatel, Agnieszka Kurnicka, Tomasz Dziadel, Antoni Tokarz, Alicja Koc, Adam Sokołowski, Michał Rębacz, Tomasz Kucejko, Maria Żmujdzin, Sylwia Wojtasik, Jakub Kania, Gabriela Misiewicz, Michał Gordocki, Aniela Szczesiul, Antonina Charkiewicz, Anna Wasilewska, Szymon Rębacz, Gabriela Nowik, Michał Kochanowski)

2) z PS nr 31 w Białymstoku (Ilona Gryko, Kacper Kierzkowski, Łukasz Toczydłowski, Szymon Szczęsny, Dawid Matwiejczuk, Dominik Olędzki)

3) z PS nr 14 w Białymstoku (Tomasz Pawelski, Szymon Sadowski, Mikołaj Jurgiel, Michał Gierasimiuk, Michał Małaszkiewicz)

4) z PS nr 23 w Białymstoku (Zofia Krysiewicz, Tomasz Anastasiuk, Szymon Żuk, Kamila Kamińska, Aleksandra Święszkowska)

5) z Przedszkola BTO ZSS nr 3 w Białymstoku (Zuzanna Maciejczuk, Anna Kaczan, Anna Górska, Michał Mroczko, Robert Kruk, Maria Sawczyńska, Iwo Cemer)

6) z Przedszkola nr 1 w Sokółce ( Aleksandra Stupak, Lena Hanczaruk)

7) z PS nr 64 w Białymstoku (Oliwier Sienicki, Magdalena Rusiecka)

8) z PN „ Baśniowy Świat” w Grabówce ( Julia Szyłejko, Mateusz Szyłejko)

 

Na uroczystość zaproszeni zostali również inni goście honorowi zaangażowani w organizację I edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej.

Uczestnicy uroczystości wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na stronach internetowych organizatora.

                                             

                                                      Opracowała:                                                                                                                                                                                                                           Marzena Kurnicka

                                                                            Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Do góry