Facebook

KOMUNIKAT KOŃCOWY IV EDYCJI PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ ORAZ ZAPROSZENIE NA UROCZYSTĄ GALĘ WRĘCZENIA NAGRÓD

IV edycja Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej organizowana była w roku szkolnym 2019/2020 w SP Nr 9 w Białymstoku. Organizatorem była fundacja Kuźnia Talentów w Białymstoku, sędzią głównym turnieju był: Piotr Chilkiewicz, zaś sędziami pomocniczymi byli: Urszula Ulecka, Tomasz Kozłowski oraz Karol Milewski. Turniej miał charakter charytatywny, z którego dochód został przekazany fundacji SiePomaga na operację 4-letniego Franka Gogola.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował: Prezes Podlaskiego Związku Szachowego – Leszek Zega.

Sponsorami i partnerami zawodów byli: Urząd Miejski w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, SP Nr 9 w Białymstoku oraz Przedszkole Niepubliczne Nr 6 ZSMŚR  w Białymstoku.

W rozgrywkach szachowych uczestniczyli wszyscy chętni wychowankowie przedszkoli z województwa podlaskiego urodzeni w 2013 roku i młodsi.

Klasyfikacja indywidualna prowadzona była w trzech grupach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców:

- D04 – dziewczęta w wieku  lat 4 (urodzone w roku 2015)

- C04 – chłopcy w wieku  lat 4      (urodzeni w roku 2015)

- D05 – dziewczęta w wieku  lat 5 (urodzone w roku 2014)

- C05 – chłopcy w wieku lat 5       (urodzeni w roku 2014)

- D06 – dziewczęta w wieku  lat 6 (urodzone w roku 2013)

- C06 – chłopcy w wieku  lat 6      (urodzeni w roku 2013)

 

Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa przedszkoli, z których wyłoniono 9 placówek z najwyższą liczbą liczbą punktów.

W związku z okresem pandemii COVID - 19 w roku szkolnym 2019/2020 rozegranych zostało jedynie 5 turniejów z planowanych 8 zaliczanych do klasyfikacji końcowej:

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE 4 RUNDY IV PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ

25 stycznia 2020 r. w SP Nr 9 przy ul. Legionowej 7 w Białymstoku rozegrano 4 rundę IV edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej. Organizatorem zawodów była fundacja Kuźnia Talentów, a przeprowadził je sędzia Piotr Chilkiewicz. Był to turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na operację 4-letniego Franka Gogola z Białegostoku. Honorowy patronat nad imprezą sprawował: Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego. 

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut

na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w jednej grupie. W turnieju uczestniczyło łącznie 54 zawodników (w tym 14 dziewcząt) z 25 placówek przedszkolnych. Najliczniejszą reprezentację wystawiło: PN Europrymusek w Białymstoku (6 zawodników). 

Na najwyższym podium stanął Aleksander Kozłowski z Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 51 w Białymstoku

z kompletem 7 punktów, który wyprzedził Elizę Dąbrowską  z PS Nr 76 w Białymstoku i Jakuba Perkowskiego

 z PS Nr 4 w Białymstoku, którzy zdobyli po 6 punktów. Eliza Dąbrowska uzyskała również najlepszy wynik w kategorii dziewczęcej. 

W klasyfikacji drużynowej przedszkoli na pierwszym miejscu uplasowało się:  BTO ZSS Nr 3 w Białymstoku ( 13 pkt.)

 przed PS Nr 82 w Białymstoku i PS Nr 44 w Białymstoku (12 pkt.).

  

Szczegółowe rezultaty znajdują się:

 

- na witrynie turniejowej

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_7387/index.html?l=pl

- na stronie Kuźni Talentów

http://www.kuzniatalentow.com.pl/

 

Następna 5 runda zostanie rozegrana 22.02.2020 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)

 

WYNIKI PO 4 RUNDZIE

 

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE 5 RUNDY IV PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ

22 lutego 2020 r. w SP Nr 9 przy ul. Legionowej 7 w Białymstoku rozegrano 5 rundę IV edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej. Organizatorem zawodów była fundacja Kuźnia Talentów, a przeprowadził je sędzia Piotr Chilkiewicz. Był to turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na operację 4-letniego Franka Gogola z Białegostoku. Honorowy patronat nad imprezą sprawował: Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego. 

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut

na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w jednej grupie. W turnieju uczestniczyło łącznie 87 zawodników (w tym 27 dziewcząt) z 31 placówek przedszkolnych. Najliczniejszą reprezentację wystawił: Oddział Przedszkolny przy SP Nr 51 w Białymstoku (11 zawodników). 

Na najwyższym podium stanął Jakub Perkowski z PS Nr 4 w Białymstoku z kompletem 7 punktów, który wyprzedził Aleksandra Kozłowskiego z Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 51 w Białymstoku i Adama Markowskiego z PS w Grabówce, którzy zdobyli po 6 punktów. Blanka Szczotka uzyskała najlepszy wynik w kategorii dziewczęcej. 

W klasyfikacji drużynowej przedszkoli na pierwszym miejscu uplasowało się: PS Nr 82 w Białymstoku (18 pkt.) na drugim miejscu znalazł się Oddział Przedszkolny przy SP Nr 51 w Białymstoku (16 pkt.), zaś na trzecim miejscu ex aequo PN Europrymusek w Białymstoku i Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku (14,5 pkt.).

  

Szczegółowe rezultaty znajdują się:

 

- na witrynie turniejowej

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_984/index.html?l=pl

- na stronie Kuźni Talentów

http://www.kuzniatalentow.com.pl/

 

W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi 6 runda Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej zostanie rozegrana w późniejszym terminie. Termin turnieju zostanie podany do wiadomości na naszej stronie internetowej oraz przez instruktorów szachów podczas zajęć w przedszkolu.

 

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE 3 RUNDY IV PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ

22 grudnia 2019 r. w SP Nr 9 przy ul. Legionowej 7 w Białymstoku rozegrano 3 rundę IV edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej. Organizatorem zawodów była fundacja Kuźnia Talentów, a przeprowadził je sędzia Piotr Chilkiewicz. Był to turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na operację 4-letniego Franka Gogola z Białegostoku. Honorowy patronat nad imprezą sprawował: Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego. 

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w jednej grupie. W turnieju uczestniczyło łącznie 60 zawodników (w tym 17 dziewcząt) z 28 placówek przedszkolnych. Najliczniejszą reprezentacje wystawiło: BTO ZSS Nr 3 w Białymstoku (11 zawodników). 

Na najwyższym podium stanął Jakub Perkowski z PS Nr 4 w Białymstoku z kompletem 7 punktów, który wyprzedził Mateusza Toczyłowskiego z PS w Suchowoli i Adama Markowskiego z PS w Grabówce z 6 punktami.

Eliza Dąbrowska z PS Nr 76 w Białymstoku uzyskała najlepszy wynik w kategorii dziewczęcej (5,5 punktu). 

W klasyfikacji drużynowej przedszkoli na pierwszym miejscu uplasowało się: PS Nr 82 w Białymstoku (16 pkt.)

przed BTO ZSS Nr 3 w Białymstoku ( 13,5 pkt.) i PS Nr 44 w Białymstoku (12,5 pkt.).

  

Szczegółowe rezultaty znajdują się:

 

- na witrynie turniejowej

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6995/

- na stronie Kuźni Talentów

http://www.kuzniatalentow.com.pl/

 

Następna 4 runda zostanie rozegrana 25.01.2020 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)

 

Czytaj więcej...

Do góry