Facebook

KLASYFIKACYJNY RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA N.M.P.MATKI KOŚCIOŁA - 20.05.2018 godz.14.00

Zapraszamy dzieci i dorosłych na KLASYFIKACYJNY RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA N.M.P.MATKI KOŚCIOŁA - 20.05.2018 godz.14.00 Szczegóły i zapisy: http://www.chessarbiter.com/…/2018/ti_3484/regulations.html…
- turniej rozegrany będzie podczas festynu rodzinnego
- możliwość zdobycia V i IV kategorii
- pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników
- puchary dla najlepszych. Czekamy na Was :-)

KOMUNIKAT KOŃCOWY II EDYCJI PODLASKIEJ SZACHOWEJ LIGI PRZEDSZKOLNEJ ORAZ ZAPROSZENIE NA UROCZYSTĄ GALĘ WRĘCZENIA NAGRÓD

II edycja Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej organizowana była w roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół  Nr 5 w Białymstoku przy ul. Kamiennej 15. Organizatorem była  „Kuźnia Talentów” Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Sędzią głównym turnieju był: Piotr Chilkiewicz, zaś sędzią pomocniczym: Mateusz Kurnicki.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Pan Bogdan Wróbel – Dyrektor SP nr 5 w Białymstoku i Pan Leszek Zega – Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

Sponsorami i partnerami zawodów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miejski w Białymstoku, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Białymstoku, Przedszkole Niepubliczne Nr 6 ZSMŚR  w Białymstoku.

W rozgrywkach szachowych uczestniczyli wszyscy chętni wychowankowie przedszkoli z województwa podlaskiego urodzeni w 2011 roku   i młodsi.

Klasyfikacja indywidualna prowadzona była w trzech grupach wiekowych

 z podziałem na dziewczęta i chłopców:

- D04 – dziewczęta w wieku  lat 4 (urodzone w roku 2013)

- C04 – chłopcy w wieku  lat 4      (urodzeni w roku 2013)

- D05 – dziewczęta w wieku  lat 5 (urodzone w roku 2012)

- C05 – chłopcy w wieku lat 5       (urodzeni w roku 2012)

- D06 – dziewczęta w wieku  lat 6 (urodzone w roku 2011)

- C06 – chłopcy w wieku  lat 6      (urodzeni w roku 2011)

 

Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa przedszkoli.

Rozegranych zostało 8 turniejów zaliczanych do klasyfikacji końcowej:

 

Runda

Termin 

I

16.09.2017

II

22.10.2017

III

11.11.2017

IV

02.12.2017

V

20.01.2018

VI

24.02.2018

VII

11.03.2018

VIII

15.04.2018

 

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

W jednej grupie rywalizowało ze sobą łącznie 101 zawodników, w tym 29 dziewcząt. Zawodnicy reprezentowali 40 placówek przedszkolnych.

Uroczysta gala zakończenia i wręczenia zwycięzcom pucharów, medali, dyplomów i nagród odbędzie się dnia 30 maja 2018 r. (środa) o godzinie 17.00 w sali przy kaplicy w Przedszkolu Niepublicznym nr 6 w Białymstoku,

przy ul. Zielnej 16.

 

Na uroczystą galę wręczenia nagród serdecznie zapraszamy wyróżnionych zawodników (łącznie 62), ich Rodziców/Opiekunów, Instruktorów i Dyrektorów wyróżnionych przedszkoli:

 

- wyróżnieni w indywidualnej klasyfikacji generalnej: Tomasz Pawelski (PS nr 14 Białystok), Oskar  Chiszko (PS nr 44 Białystok), Adam Sokołowski (PN nr 6 ZSMŚR Białystok)         

 

- D04 – wyróżnione dziewczęta w wieku  lat 4: Hanna Walewska (PS nr 82 Białystok), Oliwia Mucha (Przedszkole Niepubliczne nr 3 "PROMYCZEK"),

Maja Szewczyk (PP nr 10 Łomża)              

 

- C04 – wyróżnieni chłopcy w wieku  lat 4: Aleksander Kozłowski (PS nr 5 Białystok), Czykwin Mateusz (PN Europrymusek Białystok)

 

- D05 – wyróżnione dziewczęta w wieku  lat 5: Maja Wojtacha (Kids Academy Białystok), Barbara Kołodko (NP Europrymusek Białystok),Pola Koc (PN Rodzinne Białystok)                          

 

- C05 – wyróżnieni chłopcy w wieku lat 5: Oskar  Chiszko  (PS nr 44 Białystok), Jan Busiński (PS nr 25 Białystok), Hubert Piesiecki (PS nr 58 Białystok)                         

 

- D06 – wyróżnione dziewczęta w wieku  lat 6: Julia Nikołajuk (PS nr 55 Białystok), Anna Kaczan (BTO ZSS nr 3 Białystok), Maria Samełko (Oddział Przedszkolny przy SP Szepietowo)                 

 

- C06 – wyróżnieni chłopcy w wieku  lat 6:   Tomasz Pawelski (PS nr 14 Białystok), Adam Sokołowski (PN nr 6 ZSMŚR Białystok),

Marcel Piktel (Oddział Przedszkolny przy SP nr 20 Białystok)                              

 

 

Klasyfikacja drużynowa przedszkoli wraz z wyróżnionymi zawodnikami:

 

1. NP „Europrymusek" Białystok  (Aleksander Gawełko, Patryk Rząca, Michał Miśkiewicz, Barbara Grygoruk, Maryla Klimczuk, Jan Walczuk, Barbara Kołodko, Liwia Sadowska, Aleksandra Mucharska, Wojciech Zadykowicz, Kuba Borowik, Anna Maksymiuk, Amelia Poduch, Szymon Malinowski, Gabriel Birkos, Mateusz Czykwin, Stanislaw Chorodyński, Zuzanna Glanowska)

 

2. PN nr 6 ZSMŚR Białystok  (Adam Sokołowski, Michał Gardocki, Tadeusz Perkowski, Patryk Trzeciak, Marcel Kamiński, Marcin Lubak, Antonina Charkiewicz, Amelia Tarasiuk, Stanisław Beszterda, Stanisław Tomczuk, Gabriela Nowik, Ryszard Tumiel, Olga Szlegier)

 

3. PS nr 14 Białystok (Tomasz Pawelski, Michał Małaszkiewicz)

 

4. PS nr 31 Białystok (Kacper Kierzkowski, Leon Grzegorek, Konstanty Borowski, Dawid Ptaszyński, Jan Kondratowicz, Dominik Olędzki, Michał Szymański, Izabela Klim, Wojciech Szczygła)

 

5. PS nr 46 Białystok (Kazimierz Wysocki, Jan Kudraszow)

 

6. BTO ZSS nr 3 Białystok (Anna Kaczan, Ryszard Malczyk, Piotr Grabowski, Adrianna Kabac, Krzysztof  Drowanowski)

 

7. PS nr 5 Białystok (Seweryn Kozłowski, Aleksander Kozłowski)

 

8. PS nr 44 Białystok (Oskar Chiszko)

 

Na uroczystość zaproszeni zostali również inni goście honorowi zaangażowani w organizację II edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej.

Uczestnicy uroczystości wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na stronach internetowych organizatora.

                                             

                                                                        Opracowała:  Marzena Kurnicka

                                                                        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zmiana terminów kolejnych turniejów 2 edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej

Nowe terminy kolejnych turniejów:

6 runda: 24.02.2018

7 runda: 11.03.2018

8 runda: 15.04.2018

Zmiany terminów spowodowane są bardzo napiętym grafikiem turniejowym, a jednocześnie chęcią umożliwienia najmłodszym zawodnikom wzięcia udziału we wszystkich proponowanych imprezach szachowych. Za wszelkie niedogodności najmocniej przepraszamy!

Wolne miejsca na zajęciach matematycznych, szachowych i języka angielskiego

Serdecznie zapraszamy uczniów z kl. I zainteresowanych rozwijaniem zdolności matematycznych na zajęcia przygotowujące do konkursów, które odbywają się w soboty w godz. 11.30-13.00 w SP nr 5 w Białymstoku.

Dysponujemy również wolnymi miejscami w:

- grupie szachowej, której zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.00 w Przedszkolu Niepublicznym Nr 6 w Białymstoku

- grupie Natural First Steps z j. angielskiego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 16.00-16.35 w Przedszkolu Niepublicznym Nr 6 w Białymstoku

Organizator: "Kuźnia Talentów" Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży, www.kuzniatalentow.com.pl

Zapisy - tel. 505181685 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     Czekamy na Was :-)

Otwarty Szachowy Turniej Klasyfikacyjny "Kuźni Talentów" - 27.01.2018

Nowe kategorie otrzymali: Piotr Sikorski, Piotr Czerepok, Selim Kipiński, Fabian Żałobiński, zaś na podium stanęli: Piotr Sikorski (1 m-ce), Oskar Chiszko (II m-ce), Agnieszka Kurnicka (III m-ce). Gratulujemy :-)

Galeria

Serwis turniejowy

Do góry